Search
  • Jonas Bačelis

Teigiamų testų procentas Lietuvos regionuose

Updated: Nov 28, 2020

Teigiamų testų procentas Lietuvos regionuose nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 21 dienos.


Kodėl čia naudojamas teigiamų testų procentas?


Nes tai yra paprastas rodiklis, pagal kurį galima palyginti regionus. Teigiamų testų procentas apskaičiuojamas dieninį naujų patvirtintų Covid-19 atvejų skaičių padalinant iš tos dienos visų testų skaičiaus (be pakartotinių testų). Naudojant šį rodiklį, atskiri Lietuvos regionai tampa vizualiai lengvai palyginami tarpusavyje, nes rodiklis yra nejautrus regiono populiacijos dydžiui.


Kokie dar analitiniai įrankiai buvo pritaikyti?


Kad būtų pašalinti periodiniai savaitinių svyravymų efektai (pvz., pirmadienio efektas, apie kurį jau rašėme), duomenys yra “išlyginti” naudojant slenkantį vienos savaitės dydžio vidurkį: konkrečiai dienai yra priskiriami ne vien jos duomenys, o taip pat duomenys iš trijų dienų-kaimynų prieš ir trijų dienų-kaimynų po (dėl to prarandami paskutinių trijų dienų duomenys).


Ką pastebime šioje vizualinėje analizėje?


Seimo rinkimai, ypač pirmasis turas, neabejotinai daug kur kick-offino (ar bent jau labai katalizavo) antrąją pandemijos bangą. Įvairios šventės taip pat. Vilnius ir Klaipėda, o taip pat Biržai, Rokiškis, Molėtai, Kaišiadorys - šaunuoliai, teigiamų testų dalis ten arba labai nedidelė, arba didėja nesparčiai. Kaunas, Šiauliai, Akmenė, Alytus, Kėdainiai, Šilalė - labai blogai, teigiamų testų dalis arba labai didelė arba sparčiai auga. Gerai matosi, kaip Rugsėjo mėnesį Radviliškis užkrėtė Raseinius
34 views0 comments